Altyapı Donanım Bilgisi

WNOKTA bünyesinde 200’ün üzerinde HP ve Dell markalı, rack tipi sunucu bulunuyor. Yüksek performanslı sunucularımızın tamamında, her biri 12 veya 16 çekirdek içeren çift işlemci ve 192 GB RAM kullanıyoruz. Verilerinize daha hızlı erişilebilmesi için sunucularımızda sabit disk yerine SSD tercih ediyor, RAID 10 yapısı ile iki kat hız elde ediyoruz.

HP ve Intel Sunucular
Juniper switch

Altyapı Network Bilgisi

Veri merkezinde 2x10Gbit hat kapasitesi ile müşlterimizin ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Veri merkezi omurgasının network katmanında Brocade; DDoS firewall, TCP multiplexing, load balancing gibi servisler için Brocade’le birlikte, Riorey ve Citrix ürünleri kullanılmaktadır. Kabinlerimizde ise HP, Cisco, Juniper ve DELL marka switch'ler kullanılmaktadır.

Altyapı Yazılım Bilgisi

Sunucularımızda müşterinin tercih ettiği işletim sistemi üzerinde lisanlı üçüncü parti yazılımların yanı sıra kendi geliştirdiğimiz bazı yazılımları kullanıyoruz. wnokta ekibi tarafından geliştirilen yönetim panelimiz, hesap bilgilerinizi ve bizden aldığınız tüm hizmetleri tek bir noktadan, tamamen Türkçe olarak yönetmenizi sağlıyor.

Altyapı Yazılım